Lagarde: “Yunanistan müzakerelerinde yolun yarısındayız”
13-04-2017
Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Lagarde, Yunanistan ile yürütülen müzakerelerde olumlu gelişmelerin kaydedildiğini, ancak henüz yolun yarısında olduklarını söyledi.

Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Christine Lagarde, Yunanistan'ın yapması beklenen reformlar konusunda doğru yönde olduğunu, ancak finansal kurtarma yardımı ve kurtarma programında IMF'nin rolü konularında henüz yolun yarısında olduklarını ifade etti.

Brüksel'de konuşan Lagarde, “Son iki haftada gördüklerim doğru yönde ilerleme olduğudur. Müzakerelerde daha ancak yarı yola geldik. Bu ülkeye yeni bir borcu hangi koşullarda verebileceğimizi hâlâ tartışıyoruz. Daha sonuca varmadık.” dedi.

Euro Bölgesi ülkelerinin maliye bakanları geçen hafta Yunanistan'ın yeni bir kredi alabilmesi için yapması gereken reformların ana unsurları üzerinde anlaşmaya varmışlardı. Yunanistan reformlar karşılığında 86 milyar euro kaynağa erişmeyi umuyor. Yeni kredi, Yunanistan'ın Temmuz ayında vadesi gelecek olan borcunu ödeyebilmesi için gerekli.

Kaynak: GUNDEM
Ekleyen: ÖA
Sayı: 1018
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]