Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde görev değişimi
17-04-2017
Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) Olağan Genel Kurulu 16 Nisan Pazar günü yapıldı.
Fotoğraflar

Gümülcine Türk Gençler Birliği lokalinde gerçekleşen kongrede 84 üye oy kullandı. Kongre başkanlığına Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği (BTAYTD) eski başkanlarından Mehmet Emin seçildi. Yazmanlığa ise Burhan Hasan ile Seçkin Yetimoğlu getirildi.

GTGB Kongresi, vefat eden eski başkanların ve birlik yöneticilerinin anısına bir dakikalık saygı duruşuyla başladı.

Kongre geçmiş dönem GTGB Başkanı Koray Hasan’ın faaliyet raporunu okumasıyla devam etti. Hasan, Gümülcine Türk Gençler Birliği olarak yapılan faaliyetleri özetledi ve yapılan çalışmaları slayt gösterimi ile anlattı.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Denetim Kurulu raporu ise genel kurula Mümin Ali tarafından okundu. Kongre öneri ve görüşler bölümü ile devam etti. Daha sonra yönetim ve denetim kurulu oybirliği ile aklandı.

Kongrede Dostluk Eşitlik Barış Partisi (DEB) Başkanı Mustafa Ali Çavuş, Gümülcine belediye meclis üyesi Sibel Mustafaoğlu ve Güney Meriç Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu birer selamlama konuşması yaptılar.

SİBEL MUSTAFAOĞLU
Sibel Mustafaoğlu, bu derneklerin tarihi değere ve yapıya sahip olduğunu belirterek, bu derneklerin bundan sonra da yaşatılacağını vurguladı. Mustafaoğlu, geçmiş dönemlerde yöneticilik yapanlara teşekkür ederek, seçilecek yeni yönetime başarılar diledi.

BEKİR MUSTAFAOĞLU
Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin kongresinde bulunmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Güney Meriç Azınlık Eğitim ve Kültür Derneği Başkanı Bekir Mustafaoğlu, bugüne kadar tüm derneklerle koordineli olarak çalıştıklarını ifade kaydederek GTGB başkanlığını yapan Koray Hasan’a gösterdikleri dayanışmadan dolayı teşekkür etti ve bundan sonra seçilecek olan yönetime başarılar diledi.

MUSTAFA ALİ ÇAVUŞ
Gümülcine Türk Gençler Birliği’nin (GTGB) Batı Trakya Müslüman Türk azınlığının asırlık bir çınarı ve Rodop ilinin kalbi olduğunu belirten DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, devletin son yıllarda başlatmış olduğu baskıların ise hat safhaya çıktığını vurgulayarak, Gümülcine Türk Gençler Birliği uzun yıllar önce resmi olarak kapatılmış olmasına rağmen Batı Trakya Türklerinin kalbinde her zaman yaşadığını ve bundan sonra da yaşayacağını söyledi. Ali Çavuş GTGB’nde bugüne kadar görev yapmış olan yöneticileri tebrik etti ve yeni seçilecek olanlara da görevlerinde başarılar diledi.

Yapılan konuşmalardan sonra GTGB yönetim ve denetim kurulu seçimlerine geçildi.

Gümülcine Türk Gençler Birliği Yönetim ve Denetim Kurulu’na aday olanlarla aldıkları oylar şöyle oldu:

YÖNETİM KURULU
1- Necat Ahmet: 77 oy
2- İrfan Hüseyin: 58 oy
3- Sibel Gülistan: 51 oy
4- Nihat Binbaşı: 48 oy
5- Özgür Yusuf: 46 oy
6- Ali Hüseyin: 41 oy
7- Taha Hüseyinoğlu: 40 oy

DENETİM KURULU
1- Büşra Bülbül: 58 oy
2- Fatma Solak: 46 oy
3- Harun İsmail: 43 oyKaynak: GUNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1018
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]