Rodop Evros İlleri SÖPA Derneği eğitim yılı sonu mesajı yayınladı
18-06-2017
Rodop Evros İlleri Selanik Özel Pedagoji Akademisi (SÖPA) Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Salih Ahmet, eğitim yılının sona ermesi nedeniyle bir mesaj yayınladı. Başkan Salih, mesajında öğrenci, öğretmen ve velilere seslenerek, azınlık okulların önemine vurgu yaptı.

Rodop Evros İlleri Selanik Özel Pedagoji Akademisi (SÖPA) Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Salih Ahmet ‘in eğitim yılı sonu mesajı şöyle:

“Saygıdeğer meslektaşlar, kıymetli veliler ve sevgili öğrenciler,

Saygıdeğer meslektaşlar, kıymetli anne babalar ve çok sevgili öğrenciler,
Bir Eğitim-Öğretim yılını daha sağlıkla sona erdirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Her eğitim öğretim yılında olduğu gibi bu yıl da bütün öğretmenlerimiz, anne-babalar, çocuklarımızın yarınlara daha iyi, daha bilgili, daha donanımlı hazırlanmaları için ellerinden gelen gayret ve fedakârlığı gösterdiler. Tüm öğretmenlerimize, anne-babalara, çocuklarımızın eğitimine verdikleri özverili katkıdan dolayı teşekkür ediyor, şükranlarımızı sunuyoruz.

Değerli anne-babalar,
Gelecekteki ümidiniz ve canınızdan çok sevdiğiniz çocuklarınız 2016-2017 Eğitim-Öğretim yılını tamamlamış bulunmaktadırlar. Çocuklarınızın karnelerini değerlendirirken; karnenin çocuğunuzun okuldaki derslerde yaptığı çalışmaların notlarla ifade edildiği bir belge olduğunu ve hiçbir zaman çocuğunuzdan daha önemli olmadığını unutmayarak bir değerlendirme yapmalısınız. Çocuğunuzun başarısından duyduğunuz mutluluk kadar, başarısızlığında da sorumluluğunuzun ve payınızın bulunduğunu aklınızdan çıkarmamalısınız. Başarılı öğrenciler, sevinçlerini ailesi ve yakınları ile paylaşmanın gururunu yaşarken, düşük notlarla eve dönen öğrencilerin yaşadığı tedirginliği iyi anlamalı ve asla onların kendini yetersiz hisseden, umutsuzluğa kapılan, ailesinden azar işiteceği ve zarar göreceği endişesini taşıyan, özgüven duyguları incinmiş, duygusal yönden yıkılmış birer çocuk olmadıklarını göstermelisiniz.

Sevgili Öğrenciler,
2011-2012 Eğitim- öğretim yılını geride bıraktığımız bugün, koca bir yılın yorgunluğunu üzerinizden atmak için dinlenmek, eğlenmek en doğal hakkınız. Tatilinizde dinlenmekle ilgili planlarınızı yaparken, yıl boyu yoğun emekler vererek öğretilen ve öğrendiğiniz bilgilerin unutulmaması, eksik bilgilerinizi tamamlamanız, tekrarlar yaparak kalıcı hale getirerek, toplumun bilgili, kültürlü ve aydın bireylerine dönüşebilmeniz için tatil etkinlikleri arasında kendi tercihlerinize uygun kitaplar okumayı da ihmal etmeyiniz.

Değerli meslektaşlar,
Eğitim-Öğretim faaliyetlerinin yürütülmesinde, Azınlığımızın eğitim kalitesinin yükseltilmesi ve başarı seviyesinin artırılmasında göstermiş olduğunuz gayret ve özverili çalışmalarınızdan dolayı sizleri bir kez daha kutlarken, kendinize ve sevdiklerinize vakit ayırabileceğiniz bu zaman dilimini sağlıklı ve mutlu bir şekilde geçirmenizi temenni ederiz.

Son olarak, sayıları gittikçe azalan azınlık okullarına toplum olarak daha fazla sahip çıkmamız gerektiğini bir kez daha vurgulamak istiyoruz. Bir daha açılmamak üzere kapanan okullarımızn kıymetini açıkken anlamalı ve çocuklarımızı bu okullardan kopararak okullarımızın kapanmasına kendimiz vesile olmamalıyız. Okullarımızda eğitimin yetersiz olduğu algısı yersizdir. Aksine azınlık okulu diğer okullara nazaran daha avantajlı durumdadır. Çünkü bu okullar aynı zamanda dilimizin, dinimizin ve kültürümüzün yaşatılmasını sağlayan kurumlardır. Onun için bu okulları korumak hepimizin boynununun borcu olmalıdır. Temennimiz, artık hiçbir okulumuzun kapanmaması ve yaz tatilinden sonra bütün çocuklarımızın sağlıklı bir şekilde kendi okullarına dönmeleridir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm öğrencilerimize, öğretmenlerimize ve çocuk velilerine sağlık, mutluluk ve huzur dolu bir tatil diliyor, sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.”


Yönetim Kurulu adına


G.Sekreter BaşkanHakkı HACI Salih AHMET

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1018
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]