Milletvekili Zeybek’ten eğitim yılı açıklaması - Gündem Gazetesi

Milletvekili Zeybek’ten eğitim yılı açıklaması
11-09-2017
Milletvekili Hüseyin Zeybek, 2017 -2018 eğitim – öğretim yılı nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İskeçe SİRİZA milletvekili Hüseyin Zeybek tarafından yayınlanan eğitim yılı mesajı şöyle:

Değerli veliler öğretmenler ve sevgili çocuklar yeni eğitim ve öğretim yılının herkese hayırlı olmasını dilerim.

Bu yıl da geçen yıl olduğu gibi okullarımız eğitime öğretmen ve kitap açığı olmadan eksiksiz bir şekilde başlamaktadır.

Açılışına katıldığım Birinci Merkez Azınlık İlk Okulu müdürününde vurguladığı gibi yarından itibaren okul programı tam olarak uygulamaya geçecektir geçmiş yıllardaki gibi öğretmenlerin okula yaklaşık iki ay geçikmeyle geldiklerini göz önünde bulundurursak bu olumsuzlıkların yaşanmıyor olması sevindirici bir durumdur.

Bu vesileyle değinmek istediğim noktalar şunlardır,
İskeçe ilinde bu yıl kapatılan veya birleştirilen ilkokulumuz yoktur kapatılması gündemde olan Çaymahalle ilköğretim okulu da eğitime devam etmektedir.

Rodop ilinde de birleştirilen veya kapatılan iki ilköğretim okullumuzun öğrenci sayısı Kızılağaç 2 Karakurcallı 5 kişi olduğundan dolayıdır, bu tarz olumsuzlukların yanında sevindirici olan bir diğer olay da Dedeağaç iline bağlı Musaköy ilköğretim okulunun tekrar eğitime başlamasıdır tabii bu arada Hasan’lar ilköğretim okulu da öğrenci sayısında azalma yaşanmasına rağmen eğitime devam etmektedir.

Muzaffer Salihoğlu Ortaokul ve Lisesi’nin de ek binasında sürdürülen tamirat çalışmaları tamamlanmış bulunmaktadır ve bu hafta yapılacak olan kurul toplantısından sonra yetkililere tahsis edilecektir. Böylelikle tarihi önem taşıyan bir okulumuzun ‘Hürriyet ilkokulu’ başka bir misyon ile Azınlık Eğitimine hizmet etmeye devam edecektir ve bu sayede okul tamamen gündüz eğitimine geçecektir.

Bu yıl üniversiteyi kazanan gençlerimiz ilk defa kayıtlarını elektronik ortamda gerçekleştirmişlerdir, böylelikle daha önceki yıllarda olduğu gibi bizzat kazandıkları üniversitelerin öğrenci işlerine başvurma telaşından kurtulmuş olup elektronik ortamda kayıt işlemlerini tamamladıktan sonra da yatay geçiş yapma hakkına sahiptirler.

Ayrıca bu yıl Aristotelio Üniversitesi Pedagoji Bölümünün Azıklık Eğitimi bölümüne öğrenci kayıtları yapılmıştır amaç Türkçe’yi iyi bilen bilgi birikimi yeterli olan eğitmenler yetiştirip azınlık eğitiminin kadrolarını güçlendirmektir.
Eski yönetimlerin eseri olan SÖPA nın yerine çağdaş ve yeterli eğitim veren bir bölüm bu yıl büyük emeklerle faaliyete geçmiştir.

Bu arada değinmek istediğim bir diğer konu da bilindiği gibi devlet okullarına giden çocuklarımıza 2014 yılı itibariyle Yunanca din eğitimi verilmektedir Din dersi mecburi olmamakla birlikte not ortalamasını etkilememektedir, velilerimizin bu önemli konuya gereken hassasiyeti gösterip derslere katılmasını istemedikleri öğrencilerle ilgili okul yönetimine gerekli dilekçeleri sunmaları gerekmektedir.

Son olarak iki SÖPA mezunu dernek başkanlarının eğitimle ilgili temennilerinde tekrar siyaset yaptıklarını üzüntüyle görmekteyiz.
Bu yüzden saygıdeğer başkanlara cevap hakkımı kullanmayarak onlara siyasi kariyerlerinde başarılar dilemek isterim Ata’mızın da dediği gibi ‘ÖĞRETMENLER YENİ NESİL SİZİN ESERİNİZ OLACAKTIR.’

Bu duygu ve düşüncelerimle başta öğrencilerimiz olmak üzere velilerimiz ve öğretmenlerimize sağlıklı başarılı sorunsuz bir eğitim ve öğretim yılı temenni ederim.”Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1026
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]