Parnitha’da DHKP-C cephaneliği aranıyor
05-12-2017
Yunan Polisi, medyada yer alan haberlere göre, büyük bir gizlilikle DHKP-C’nin cephaneliğini arıyor. Aramaların, Atina’nın Parnitha dağı civarındaki ormanlık arazide yoğunlaştırıldığı iddia edildi.

Kathimerini gazetesine göre, geçen salı günü yakalanan DHKP-C’lilerden bazıları daha önce Parnitha dağı yakınında görüldü. To Vima gazetesine göre ise Yunan polisinin 2013 yılında Parnitha’da toprağa gömülmüş plastik bir varilin içinde bulduğu 4 adet kalaşnikof tüfek, 10 adet el bombası ve çok sayıda merminin, DNA testleri sonucu bazı DHKP-C üyelerine ait olduğu anlaşıldı.

Haber sitesi Real News’e konuşan üst düzeyli bir güvenlik yetkilisi de DHKP-C’nin hücre evlerinde ele geçirilen bilgisayar ve belleklerden (USB) önemli bilgilere ulaşacaklarına inandıklarını söyledi.

Baskınlar sırasında DHKP-C’lilerden biri USB aygıtını yutmaya, bir diğeri ise bilgisayarı sokağa fırtlatmaya teşebbüs etmişti.

Bu arada, Atina’daki hücre evlerinde yapılan baskınlarda, DHKP-C üyesi teröristlerin ‘günlük programları’ ile ilgili talimatların yeraldığı bir belgenin bulunması Yunan güvenlik güçlerini şaşırttı. Belgede, DHKP-C’lilerin saat kaçta uyanmaları, saat kaçta uyumaları ve gün boyu neler yapmaları gerektiğine ilişkin talimatlar yer alıyor.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1041
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]