Danışma Kurulu'ndan Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyareti ile ilgili açıklama
07-12-2017
Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Yunanistan’a yaptığı ziyaret dolayısıyla bir açıklama yayınladı.

Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu'nun konuyla ilgili yapılan açıklama şöyle:

"Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN
Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı

Bizler Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı Danışma Kurulu olarak 7-8 Aralık 2017 tarihinde ülkemiz Yunanistan’a yapacağınız ziyaretin güzel geçmesini, hayırlı sonuçlar getirmesini temenni ediyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız hoş geldiniz sefalar getirdiniz.
65 yıl sonra Cumhurbaşkanı sıfatıyla gerçekleşecek olan bu ziyaretin, vatanımız ve anavatanımız için çok önemli olduğu muhakkaktır. Ayrıca ziyaretinizin bir bölümünde Batı Trakya Müslüman Türk toplumuyla buluşacak ve kucaklaşacak olmanız bizleri ziyadesiyle memnun ve mutlu edecektir.

Bizler Anavatan Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak dünya barışı adına üstlenmiş olduğunuz sorumluluk bilinci, mazlumun yanında, zalimin karşısında durma anlayışınızı hiç şüphesiz dünyamız için çok büyük bir kazanç olarak görmekteyiz.
Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olarak sizlere ve beraberinizdeki çok değerli çalışma arkadaşlarınıza, Batı Trakya Müslüman Türk Toplumu adına Danışma Kurulu olarak, bölgemize hoş geldiniz diyor, en kalbi saygı ve hürmetlerimizi sunuyor ve sizleri Batı Trakya’mızda ağırlamaktan onur ve şeref duyacağımızı şahsınıza arz ederiz."

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1041
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]