Kostas Zagnaferis eyalet başkanlığı için adaylığını açıkladı
10-10-2018
İskeçe ili Eyalet Başkan Yardımcısı Kostas Zagnaferis, önümüzdeki yerel seçimlerde eyalet başkanlığı için aday olacağını açıkladı.

Yeni Demokrasi Partisi’nin eyalet başkanlığı için halihazırdaki başkan Hristos Metios’u aday göstermesinin ardından Zagnaferis bağımsız aday olarak seçimlere katılacağını söyledi.

Hatırlanacağı üzere, Yorgos Pavlidis’in ölümünün ardından boşalan eyalet başkanlığı koltuğu için Metios ile yarışan Zagnaferis seçimi kaybetmiş ve Eyalet Başkanı Hristos Metios olmuştu.

Zagnaferis yaptığı açıklamada, “Yerel yönetimlerdeki yaklaşık 10 yıllık tecbüremiz ile yaşayarak öğrendiğimiz sorunların ve eyaletimizin büyük potansiyelinin farkında olan bazı yerel yöneticiler ve halkımız ile birlikte eyalet yönetimine talip olma kararı aldık.

Siyasi anlamda hepimizin bir görüşe eğilimi olduğu gerçeğini inkar etmemekle birlikte en önemli hedef olarak bölgemizin kalkınmasını ortaya koyan kişiler olarak tamamen bağımsız, yetenekli ve saygın kişilerden oluşan bir liste oluşturma kararı almış bulunuyoruz.

Hedefimiz eski başkanımız Pavlidis’ten sonra oluşan boşluğu en iyi şekilde doldurarak bölgemize hak ettiği hizmeti vermektir. Hedeflerimize ulaşmak adına bilgi ve birikimimizle, inancımızla halkımızın güvenini kazanmaya talibiz.

Önümüzdeki 15 günlük süreçte listemizde yer alacak ilk isimleri açıklamaya başlayacağız.” ifadelerini kullandı.

Öte yandan yerel basında yer alan haberlere göre, Zagnaferis’in adaylığını Kavala ve Drama illeri eyalet başkan yardımcılarının yanı sıra yaklaşık 15 eyalet meclis üyesi de destekliyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen:
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]