Çiftçiler eylemlerini arttırıyor
12-02-2019
Kuzey Yunanistan’da bir süredir eylem yapan çiftçiler son günlerde eylemlerini hızlandırdı.
Fotoğraflar

Hükümetin tarım politikalarını eleştiren Tesalya ve Makedonya bölgesindeki çiftçilerin yolları trafiğe kapatma şeklinde kendini gösteren eylemleri artmaya başladı. Tarım sektörüne daha fazla kaynağın aktarılmasını ve çiftçilerin maliyet giderlerinin azaltılmasını isteyen çiftçilerin eylem başlattığı noktalar geçtiğimiz günlerde arttı.

Nikea bölgesinden başlayan çiftçi eylemleri Tesalya ve Makedonya’nın farklı bölgelerine yayıldı. 12 Şubat Salı itibarıyla ülke genelinde çiftçilerin eylemleri nedeniyle barikat kurularak yolların trafiğe kapandığı nokta sayısı 10’ aştı. Eylemci çiftçilerin 12 Şubat Salı günü Platikampos kavşağını trafiğe kapattığı bildirildi. Atina ile Selanik’i birbirine bağlayan yolun Nikea noktasındaki eylemin ise iki haftayı geride bıraktığı ifade edildi.

Bu arada eylemlerini sürdürmekte kararlı olduklarını vurgulayan çiftçilerin, önümüzdeki günlerde Atina’da Tarım Bakanı Stavros Arahovitis’le yapacakları görüşmeyi bekliyor. Hükümet adına görüşmede yer alacak kişilerin kesinleşmesinden sonra çiftçilerle yetkililer arasında çözüm arayışına yönelik buluşmanın gerçekleşeceği ifade edildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1075
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]