Hülya Akıncı, Zihinsel ve Bedensel Engelliler Merkezi’ni ziyaret etti
16-05-2017
Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı, 16 Mayıs Salı günü Gümülcine’deki Zihinsel ve Bedensel Engelliler Tedavi Merkezi’ni ziyaret etti.
Fotoğraflar

Hülya Akıncı’ya ziyaretinde Muavin Konsolos Nurettin Canay Kavuncu’nun eşi Bahar Kavuncu, Batı Trakya Türk Kadın Platformu Sözcüsü Sibel Osmanoğlu, Gümülcine Müftülüğü Bayan İrşad Ekibi Başkanı Hacer Karaali, Kozlukebir Kadınları Derneği Başkanı Nuran Mustafa, Öğretmenin Sesi Dergisi Sahibi İlknur Halil, İskeçe’den Okutan Anne Proje Temsilcisi Sennur Hasan ve Psikolog Nurdan Ahmet eşlik etti.

Heyet, Gümülcine Zihinsel ve Bedensel Engelliler Tedavi Merkezi Genel Müdürü Ömür Hasan, Doğu Makedonya –Trakya Eyaleti Sosyal Hizmetler Kurumu Yönetim Kurulu Başkanı Sotiris Sotiriadis, merkez çalışanlarından Hüseyin Ahmetoğlu ve diğer çalışanlar tarafından kapıda karşılandı.

Genel Müdür Ömür Hasan, “Hülya hanım burada olduğu süre boyunca bizleri burada hiç bir zaman unutmadı. Kendileri bizlere maddi ve manevi desteğini hiç bir zaman esirgemedi. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum. Birazdan çocuklarla birlikte çok güzel bir kaynaşma içinde olacağız. Böylece hep birlikte sosyal alanda kaynaşma, birlik ve beraberliğin nasıl bir güç doğurduğunu görmüş olacağız” diye konuştu.

Başta Hülya Akıncı olmak üzere beraberindeki konuk heyete ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Doğu Makedonya –Trakya Eyaleti Sosyal Hizmetler Kurumu Yönetim Yönetim Kurulu Başkanı Sotiris Sotiriadis, “Sayın Hülya Akıncı hanımefendinin buraya ilgisi bizleri son derece memnun ediyor. Bizleri bu ziyaretinizle geçen yıl olduğu gibi tekrar çok mutlu ettiniz. Sizleri burada görmekten çok mutluyuz. Çok yakın bir zamanda personel sayımızda artış olacak. Bu da buradaki çocuklarımıza verilen hizmetin kalitesini arttıracak” görüşlerine yer verdi.

“ANNELİK MAKAMI, BÜTÜN DUYGULARIN VUKU BULDUĞU BİR MAKAMDIR”

Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı’nın eşi Hülya Akıncı, görev süreleri boyunca burasını dört kez ziyaret ettiğini hatırlattı. “İlk gelişimdeki o karşılaşmanın verdiği hüzün şimdi heyecana dönüştü” diyen Akıncı sözlerine şöyle devam etti: “Ben her gelişimde daha farklı iyileştirmelerle ve daha farklı bir ortamla karşılaşıyorum. Sizlerin özverisi ve samimi yaklaşımı aşikar. Elbette şartların iyileştirilmesi, bir çok gereklilikler,bunların hepsi kurum içerisinde aşılabilir. Yeter ki içerisinde sevgi ve samimi özveriler yer alsın. Çünkü buradaki çocukların sadece bunlara ihtiyacı var. Bu gün burada bir çok temsilci arkadaşlarla birlikteyiz. Hep birlikte buradaki çocukları mutlu edecek bazı planlamalarda bulunduk. Şunu da özellikle belirtmek isterim; Buradaki bir çok hediyelerin yapılmasında emeği geçen çocuklar var. Geçtiğimiz günlerde çocuk şenliği ve kermesi yapılmıştı. Çocuklar yapmış oldukları ürünleri satarak kazandıkları paralarla hediyeler aldılar. Çünkü çocuklar da, annelerle birlikte yaptıkları bu hediyelerde biliyorlardı ki; dünyanın en büyük zenginliği sağlıklı olmak, bir anneye sahip olmak ve bir aileye sahip olmaktır. Bu anlamda annelik makamı, bütün duyguların vuku bulduğu bir makamdır.”

Hülya Akıncı daha sonra merkezde kalan çocukları ziyaret etti. Personeli özverili çalışmalarından dolayı tebrik eden Akıncı, beraberinde getirdiği malzemeleri Zihinsel ve Bedensel Engelliler Tedavi Merkezi’ne teslim etti.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: ÖA
Sayı: 1018
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]