Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyareti öncesinde Batı Trakya Türklerine yönelik korkutma çabası
07-12-2017
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Batı Trakya ziyareti öncesinde, Erdoğan’ın ziyaretine karşı çıkan çevreler, 6 Aralık Çarşamba gecesi yine harekete geçti.
Fotoğraflar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ziyareti öncesinde Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı’nı korkutma ve sindirme çabaları hız kazandı.

Gümülcine’deki bazı mahallelere asılan afişlerden sonra şimdi de Gümülcine ve İskeçe’de Türk köy ve mahallelerine gece yarısı kağıtlar atıldı. 6 Aralık Çarşamba’yı 7 Aralık Perşembe’ye bağlayan gece sokaklara “BİR DAHA DÜŞÜN! ERDOĞAN GİDECEK. SEN YARIN DA BURADA OLACAKSIN...” yazılı kağıtlar atıldı.

Düzgün bir Türkçe’yle yazılı sözkonusu kağıtlardan Gümülcine şehrinin yanısıra, İskeçe’nin Balkan kolu köylerinden Şahin, Ketenlik, Mustafçova, Gökçepınar ve Dolaphan köylerinde sokaklara atıldığı öğrenildi. Bu arada İskeçe’de bazı evlere ise haç işareti yapıldığı ifade edildi.

Hatırlanacağı üzere, Salı gecesi Gümülcine’de Türklerin yaşadığı mahallelere kimliği belirsiz kişiler direklere ve duvarlara Cumhurbaşkanı Erdoğan aleyhinde afişler asmışlardı.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1041
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]