Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza Mustafa Dündar’ı makamında ziyaret etti
02-02-2018
Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza Bursa Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar'ı ziyaret etti.
Fotoğraflar

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kendisini ziyarete gelen Yunanistan’ın İskeçe şehrinin tek Türk belediye başkanı Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’yı makamında ağırladı.

Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’yı ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Dündar, Kabza’nın Yunanistan’da yaşayan Türk soydaşları en güzel şekilde temsil ettiğini söyledi. Dündar, “Soydaşlarımıza en güzel hizmetleri ortaya koymak adına özverili bir şekilde çalışıyor. Bizler de bir soydaş ve kardeş olarak onların yanındayız. Balkanlarda kültürel diyaloğun sürmesi ve ülkeler arası ilişkilerde olumlu katkıların sağlanması noktasında biz yerel yöneticilerin çok önemli fonksiyonları var. Sadece soydaş belediyeler ile değil Balkanlar’daki tüm belediyelerle diyalog içerisindeyiz. Bizlerin bu yaklaşımı ülkeler arasındaki ilişkilere ciddi katkılar sağlıyor. Osmangazi Belediyesi olarak ecdat yadigarı topraklardaki belediyelerle karşılıklı görüşmelere önem veriyoruz. Bulgaristan, Yunanistan, Bosna Hersek, Makedonya ve Kosova’daki belediyelere ziyaretler gerçekleştiriyoruz. Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza da, bugün bizi ziyaret etti. Bu ziyaretler sayesinde iki belediye arasında tecrübe paylaşımı yapıyoruz. Karşılıklı olarak deneyimlerimizi ve bilgi birikimimizi aktarırken, fikir alışverişlerinde bulunuyoruz” dedi.

Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza da yaptığı konuşmada, “Hem iki ülke hem de biz yerel yönetimler adına bu ziyaretler büyük önem taşıyor. Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, bir Batı Trakya göçmeni olarak bizim hemşehrimizdir. Burada kendimizi evimizde gibi hissediyoruz. Osmangazi gibi hem coğrafi hem de nüfus olarak çok büyük bir bölgede belediye başkanlığı yapıyor. Çok büyük ve önemli işlere imza atıyor. Biz de kendisinin tecrübelerinden istifade etmek istiyoruz. Bilgi ve teknik konularda kendisinden bilgiler alıyoruz. Bizi en güzel şekilde ağırladığı için kendilerine teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Başkan Dündar, ziyaret sonunda Mustafçova Belediye Başkanı Cemil Kabza’ya belediye binası girişinde yer alan Osmangazi Belediyesi’nin hayata geçirdiği projelerin maketlerinin sergilendiği alanı gezdirerek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1051
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]