YAKA IKE şirketi Belin Fuarı’na katıldı
12-02-2018
YAKA IKE Kiraz Paketleme ve Şoklama tesisi, 7-9 Şubat tarihleri arasında Berlin’de gerçekleştirilen Fruit Logistica Meyve & Sebze fuarına katıldı.

YAKA İKE Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Levent Sadık Ahmet yaptığı açıklamada fuarın verimli geçtiğini ve şirket portföyüne yeni firmaların eklendiğini belirtti. Ahmet, YAKA İKE şirketi olarak her zaman üreticinin yanında olduklarını fakat klasik ve alışılagelmiş tarımdan vazgeçilmesi gerektiğini ifade etti.

Geçen sezon hava muhalefetinden dolayı verim ve kalite sorunları olmasına rağmen YAKA şirketi tedarikçisi olduğu Avrupa’nın önde gelen süpermarketleri ile sorunsuz çalışmış olup, bu yıl daha yüksek hacimli işbirliği yapacaklarını ifade etti.

BÖLGE KİRAZI ARTIK AVRUPALI MARKET ZİNCİRLERİNİN RAFLARINDA YER ALIYOR

Levent Sadık Ahmet şöyle dedi: “Rekabetin yüksek olduğu kiraz tedarik piyasasında, klasik ve alışılagelmiş tarımdan vazgeçmemiz gerek.

Yunanistan’ın diğer kiraz üreten bölgelerini, İspanya’yı, İtalya’yı ve Türkiye’yi örnek almamız gerekli.
Modern ve bilinçli tarım üreticiye kazandırır. Telep edilmeyen cinslerden hızlı bir şekilde kurtulup, Avrupanın talep ettiği cinsleri yetiştirmemiz gerek.
Geçen sene başlatmış olduğumuz budama, ilaçlama, gübreleme ve toplama eğitimlerimiz bu yıl da aynen devam etmektedir.

Şirket olarak her zaman üreticimizin yanında olacağız.
Yalnış uygulamarı ve doğru bilinen yalnışları düzeltmek için efor sarfediyoruz. Geçen yıl bizimle birlikte hareket eden üreticilerimiz fiyat ve ürün kalitesindeki farkı gördüler. Bu yıl üreticilerimizin, kiraz bahçelerine daha özen gösterdiğini görmek bizleri mutlu etmekte.

Sezonluk çalışmak isteyen Bay & Bayan personel iş başvuruları 15 Mart’a kadar devam edecektir.
Tesisimize başvurabilirler. Kiraz üreticimizi basit ve seviyesiz yalanlarla aklını karıştırmaya çalışan aracılara, tüccar geçinen finasmanı başkasından sağlayan, ürünü ve üreticiyi hiçbir zaman desteklememiş kişilere inanmamalarını tekrar hatırlatmak isterim.”

YAKA IKE şirketinin standını T.C. Berlin Büyükelçisi Ali Kemal, Yunanistan Berlin Ticaret Ateşesi Xristos Dokomes, ND Partisi Milletvekili Lefteris Avgenakis, ND Partisi Milletvekili Apostolos Veziropulos ve dünyanın birçok yerinden gelen firmaların ziyaret ettiği ifade edildi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1051
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]