Kammenos yine Türkiye’yi hedef aldı
26-03-2018
Savunma Bakanı Panos Kammenos, "Osmanlı İmparatorluğu'nun hayalini kuranlar 1821'de Yunanistan'da nasıl bozguna uğradıklarını hatırlasın." ifadelerini kullandı.

Savunma Bakanı Panos Kammenos, 25 Mart milli bayramı nedeniyle düzenlenen askeri geçit töreninden sonra Türkiye’ye karşı sert açıklamalar yaptı.

Kammenos, Yunanların 1821’de Osmanlı İmparatorluğu’na karşı bağımsızlık isyanının başlatmalarının 197’nci yıl dönümünde, “Yunan mücahitler 1821’de çok güçlü Osmanlı İmparatorluğu’nu bozguna uğrattılar. Büyük Osmanlı İmparatorlukları düşünenler, 1821’i hatırlamalıdır. Ulusal egemenliğimizden şüpheye teşebbüs edeni, 1821’de olduğu gibi bozguna uğratırız” dedi.

Kammenos, Meriç bölgesinde yakalanan ve tutuklanan iki Yunan askerinin derhal serbest bırakılması için dost ve müttefik ülkelere destek vermeleri çağrısında da bulundu.

Ege’de Psara adasındaki milli bayram törenine katılan Başbakan Aleksis Çipras da iki Yunan askerine değindi ve Yunanistan’a geri dönmeleri için ne gerekiyorsa yaptıklarını söyledi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1055
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]