Türk bakandan Kammenos’a tepki
09-04-2018
Türkiye Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türkiye için “tahrik eden düşman” tanımlaması yapıp tehditlerde bulunan Savunma Bakanı Panos Kammenos’a tepki gösterdi.

Türkiye Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, "Yunanistan Savunma Bakanı sıfatını taşıyan küstah politik komedyenin sözlerinin seviyesi, Yunanistan hükümetinin meselesidir, AB'nin kınaması gereken sözlerdir." değerlendirmesinde bulundu.

Çelik, sosyal medya hesabından özetle şunları kaydetti: “Siyasi ilkeler yerine ‘mahalle dayanışması’ ile hareket ederse AB en temel iddiasını kaybeder. Yunanistan Savunma Bakanı sıfatı taşıyan bu ‘politik komedyen’ sürekli provokasyon yapmaktadır. Türkiye’ye karşı askeri yığınağı arttırmaktan bahseden bu provokatöre Yunan hükümeti sessiz kalarak onay veriyor. AB dünyaya siyasi ilkeleri hatırlatırken, Yunanistan Savunma Bakanı’nı görmezden gelemez. Bu şahsı kınamalıdır. İlkeler herkes içindir. Aksi halde AB dayanışması bir ilkeler dayanışması olmaz, içi boş bir soğuk savaş dayanışmasına benzemeye başlar.”

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HE
Sayı: 1051
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]