Atina Büyükelçiliği’nde "Posidonia" resepsiyonu
06-06-2018
Türkiye'nin Atina Büyükelçisi Yaşar Halit Çevik, Türk ve Yunan denizcilik sektörlerinin birbirlerini tamamlayıcı nitelikte olduğunu belirterek, "Bu bakımdan denizcilik sektörü, iki ülke arasında işbirliğinin geliştirilebileceği alanlardan biridir." dedi.

Çevik, denizcilik alanında önde gelen fuarlardan 25'incisi düzenlenen Posidonia Uluslararası Denizcilik Fuarı kapsamında Atina Büyükelçiliği’nde düzenlenen resepsiyonda, basın mensuplarına açıklamada bulundu.

Gemi ve Yat İhracatçılar Birliği ve Deniz Ticaret Odasına bağlı işadamlarının da katıldığı resepsiyonda Çevik, Türkiye'nin dünya denizlerinde kayda değer bir mevcudiyeti bulunduğunu söyledi.

Çevik, denizcilikte yakalanan atılım ile iş adamlarının Posidonia Fuarı’na da ilgisinin arttığına işaret ederek, bunun iş adamları tarafından Türkiye için katma değer yaratma arzusunun bir göstergesi olduğunu ifade etti.
Türk ve Yunan denizcilik sektörlerinin birbirlerini tamamlayıcı özelliklere sahip olduğuna dikkati çeken Çevik, "Bu bakımdan denizcilik sektörü iki ülke arasında işbirliğinin geliştirilebileceği alanlardan biridir." değerlendirmesinde bulundu.

Atina'da düzenlenen fuarda taşımacılık, gemi bakım ve inşa sektörlerinde yer alan yaklaşık 45 Türk firmasının yer aldığı Türk standı da yer alıyor.

Toplam 92 ülkeden 2 binin üzerinde şirketin yer aldığı Posidonia'ya, bu yıl 22 bin iş adamının katılması bekleniyor.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1045
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]