"Pinelopi" yağmur ve kar getiriyor
26-11-2018
Ülke “Pinelopi” adlı soğuk ve yağışlı hava dalgasının etkisine giriyor.

Yurdun büyük bölümünde Pazartesi'den (bugün) başlayarak Perşembe gününe kadar mevsim normallerinin altında soğuk hava dalgası ile yoğun yağmur ve yer yer kar yağışının etkili olması bekleniyor.

Meteorologların "Pinelopi" adını verdikleri soğuk hava, batıdan giriş yaparak şiddetli yağmur, fırtına, bazı bölgelerde ise dolu ve kar yağışlarıyla kendisini gösterecek. Rüzgar hızının İon Denizi'nde 7, Ege’de ise 6 bofor kuvvetini aşması bekleniyor.

Başkent Atina genelinde aralıklarla yağmur ve sağanak yağış, ülkenin orta ve kuzey bölgelerinde ise özellikle yüksek kesimlerde yer yer kar yağışı görülecek. Devlet mekanizmasının hazırlıklı olduğunu bildiren Sivil Koruma Genel Sekreterliği, aynı anda vatandaşlardan da tedbirli ve dikkatli olmalarını istedi.

BATI TRAKYA DA ETKİLENECEK

“Pinelopi” 26 Kasım Pazartesi (bugün) itibariyle Batı Trakya’da yağmur ile etkisini göstermeye başladı. Yağışların perşembe gününe kadar aralıklarla devam etmesi beklenirken, Salı akşamı hava sıcaklıklarının düşmeye başlamasıyla yüksek kesimlerde kar yağışı görüleceği öngörülüyor. Çarşamba akşamı itibariyle ise kar yağışlarının hafifte olsa şehir merkezlerinde görülme ihtimali olduğu da bildirildi. Perşembe günü sıcaklıkların sıfırın altındaki derecelere kadar düşeceği tahmin ediliyor. Yağışlar Perşembe günü sona erecek olsa da soğuk hava bölgemizde bir süre daha etkili olacak.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]