2 dakika geç kaldı, Etiyopya uçağından kurtulan tek yolcu oldu
11-03-2019
Antonis Mavropulos adlı Yunan yolcu, kalktıktan kısa süre sonra Etiyopya'da düşen uçağı iki dakikayla kaçırmasıyla kazadan kurtuldu. Mavropulos, uçağa binmeyen tek yolcuydu.

Antonis Mavropulos kapılar kapandıktan sadece iki dakika sonra gelmesi sayesinde hiç kimsenin kurtulamadığı kazayı kılpayı atlattı.

Etiyopya Havayollarına ait Nairobi-Addis Ababa seferini yapan Boeing 737 Max 8 tipi yolcu uçağı 10 Mart Pazar günü kalktıktan altı dakika kadar sonra düştü. Uçakta bulunan sekizi mürettebat olmak üzere 157 kişinin tamamı yaşamını yitirdi.

"BENİ ALMADIKLARINA KIZMIŞTIM"

Uçağı iki dakika ile kaçıran Atonis Mavropulos, Alpha TV'ye yaptığı konuşmada, "İnsanların uçağa alındıklarını gördüm. Beni almadıklarına kızmıştım" dedi.

Bagajını düzenlediğini, uçuş ekibinin de bu nedenle kendisini beklemediğini anlatan Mavropulos'un hayatını kurtaran da bu olmuş.

"FAZLA SORGULAMAYA GEREK DUYMADILAR"

Mavropulos'un check-in işlemlerini tamamlamasına rağmen uçağa binmeyen tek yolcu olduğu belirtildi. Bu nedenle yetkililerin kendisine sorgulamak istediğini söyleyen Mavropulos, "Benimle kaza arasında herhangi bir mantıklı bağ yoktur, valizim de elimdeydi. O nedenle daha fazla sorgulamaya gerek duymadılar" dedi.

Kazaya dair soruşturma sürüyor.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]