14-03-2015
MUZAFFER dede sizi unutmadık ve unutmayacağız!
“OKUL bir çiçek bahçesidir. ÖĞRENCİLER de bu bahçenin çiçekleridir.” derdi 19 Ocak Pazartesi günü ölümünün 30. yıldönümünde andığımız, büyük ve eşsiz insan “İSKEÇE GÜNDÜZLÜ AZINLIK ORTAOKULU ve LİSESİ”nin kurucusu MUZAFFER SALİHOĞLU bey.
Muhterem hemşehrilerim;
Batı Trakya Türklerinin 103 yıllık resmi ve gayri resmi azınlık sürecinde bilhassa 24 Temmuz 1923’te imzalanan LOZAN Barış Antlaşması’nın maddelerine uygun olarak kurulan ilk “İSKEÇE MUZAFFER SALİHOĞLU GÜNDÜZLÜ AZINLIK ORTAOKULU ve LİSESİ” sahibinin 30. ölüm yıldönümünde, her yıl olduğu gibi bu yıl da 19 Ocak Pazartesi günü, öğrencilerin, öğretmenlerin ve yöneticilerinin katılımı ile okulumuza ve mümtaz insan MUZAFFER beyi kendisine yakışır bir şekilde andık.
Bu biricik irfan ocağımızın kuruluş safhasından bugüne kadar hep içinde bulunduğumuz için, rahmetli MUZAFFER beyi anma günlerinde konuşmaları hep biz yaparız.
Bundan önceki anma günlerinde MUZAFFER beyin hayatının önemli bölümlerini anlattığımız için bu yıl pek fazla teferruata girmedik.
Ancak, O’nun Batı Trakya Türklerinin bir kitle olarak ve bir bütün olarak ayakta kalabilmesi için “EĞİTİM”i birinci koşul kabul ettiği için okullar hakkında söylediği şu cümleyle çok sevgili öğrencilerimize seslendik.
Sevgili öğrenciler: MUZAFFER dedeniz “OKUL BİR ÇİÇEK BAHÇESİDİR’ derdi. Devamında da “ÖĞRENCİLER DE BU BAHÇENİN ÇİÇEKLERİDİR” derdi. “İşte siz MUZAFFER dedenin kurduğu bu okul bahçesinde dünyada az bulunabilecek rengarenk çiçeklerisiniz.”
“MUZAFFER ağabey, ömrüm boyunca büyük mücadeleler vererek ve özlemle istediğim,
İŞTE OKUL
İŞTE ÇİÇEK BAHÇESİ
İŞTE rengarenk ÇİÇEKLER” dedik ve de şunu ilave ettik.
Sevgili öğrenciler; biz yönetici aile olarak ve çok muhterem TÜRK ve RUM öğretmenler sizi çok seviyoruz. Siz öğrenci olarak mezun olup hayata girdiğinizde de yanınızda olacağız diyoruz. Sizin dünyanın en iyi çiçekleri olarak yetişmeniz için ALLAH’a duacıyız diyoruz.
Ve işte o zaman sevgili öğrencilerimiz bu sözlerimize büyük bir tufan gibi alkışlarıyla cevap verdiler.
Devamında da sevgili öğrenciler şimdi de bu irfan ocağının yükselmesi için emek veren ve aramızdan ebediyyen ayrılan öğretmenlerimizden;
Müdür Hamdi BIYIKLI’ya, edebiyat öğretmenimiz Ender KASAPOĞLU’na, felsefe öğretmeni Hüseyin HÜSEYİN’e Allah’tan gani gani rahmet dileriz.
Tazecik bir çiçek iken aramızdan ebediyyen ayrılan sevgili çocuklarımız; Hakan’a, Mutlu’ya, Hüseyin’e ve elim kazada hayatını kaybeden sevgili kızımız Müzeyyen’e Allah’tan rahmet diliyor ve nur içinde yatmalarını temenni ediyoruz.
Ayrıca okulumuzun yarım asırlık sürecinde hiç yorulmadan hepimize hizmet eden bevaplarımızdan ZEHRA yengeye, HALİL ağabeye ve çok genç yaşta aramızdan ayrılan Hüseyin TUZLACI’ya Allah’tan mağfiretler dileriz.
Ayrıca; ilk müdür muavinimiz sayın AGGELİDİS ile ikinci müdür muavinimiz Foti VAZİKAS’ı da unutmadığımızı, Allah’tan onlara da gereğini yapmasını temenni ediyoruz dedikten sonra,
okulun çiçekleri sevgili öğrencilerimiz, muhterem öğretmenlerimiz ve yöneticiler olarak bir dakikalık saygı duruşundan sonra 19 Ocak 2015 günü düzenlediğimiz töreni sonlandırdık.
MERHABA: ÇİÇEK BAHÇESİ OKULUMUZA.
MERHABA: BU BAHÇENİN ÇİÇEKLERİ SEVGİLİ ÖĞRENCİLER
MERHABA: OKULUMUZUN 50. YILINI KUTLADIĞIMIZ ÖĞRETMEN VE YÖNETİCİLER.
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]