Keçilli köyünde iki taş ocağı açılacak 
22-05-2004  
Keçilli köyünde iki taş ocağı açılacak

İskeçe Valiliği'nin aldığı bir karar uyarınca, Stavrupoli Belediyesi'ne bağlı Keçilli (Pilima) köyü yakınlarında iki taş ocağı açılacak. İskeçe'de taş ocağı bulunmaması ve İskeçe'deki inşaat şirketlerinin taş - kum - çakıl gibi malzemeleri başka yerlerden satın almasının yol açtığı maddi külfetten kurtulabilmek amacıyla İskeçe'de taş ocağı açılması kararlaştırıldı. Alınan karar gereğince, Keçilli bölgesindeki taş ocaklarının ihalesinin 28 Nisan tarihinde yapılması gerekiyor.
İskeçe il meclisinin 13 Şubat 1998 tarihinde aldığı kararla İskeçe'de açılacak iki taş ocağının Keçilli (Pilima) köyü yakınında oluşturulması karara bağlandı. Taş ocaklarının oluşturulması için önerilen Fıçıllı (Semeli) bölgesi ise görüntü kirliliği yaratacağı nedeniyle kabul edilmedi.
Bu arada, Keçilli köyü yakınlarında oluşturulması planlanan taş ocaklarının çamlık bir alanda bulunması bazı soru işaretleri yaratıyor. Tartışma yaratan bir diğer konu ise taş ocaklarının oluşmasıyla birlikte taş, kum, çakıl gibi malzemelerin taşınmasında kullanılacak büyük kamyonların İskeçe trafiğine yapacağı olumsuz etkiler. Bazı yetkililer ise taş ocaklarının merkezi yollardan uzak olacağı ve görünmeyeceğini belirtiyorlar.
Öte yandan, taş ocaklarının ihalesinin yapılabilmesi için gerekli olan Doğu Makedonya - Trakya Bölge Genel Sekreterliği'nin onayının ise, Bölge Genel Sekreteri Zafiris Sakelaris tarafından görevinden istifa edeceğini açıklamasından sonra imzalandığı belirtildi.
Keçilli köyünün bağlı olduğu Stavrupoli Belediyesi'nin ise bu bölgede taş ocaklarının açılmasını onaylamadığı ifade edildi. Stavrupoli Belediyesi'nin bazı meclis üyeleri, 1998 yılında alınan kararı, hiç kimsenin Stavrupolis Belediyesi yetkililerine bildirmediğini ileri sürdüler.


Gazete Sayı 0371
Ekleyen: O.A
Kaynak: GÜNDEM
Bu Haber 381 Defa Okundu. Şu an Bu Haberi ;
  .: PAYLAŞ
Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Facebook'ta Paylaş 
 
  .: DİĞER HABERLER
 
 
 
 
 
  KÜNYE | BİZE ULAŞIN | ABONELİK | HABER ARAMA | ARŞİV