İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz Gümülcine’ye geldi
11-09-2012  
İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz Gümülcine’yi ziyaret etti. Ziyaretlerine 11 Eylül Salı günü Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’yla başlayan İpsala Kaymakamı Gürbüz, azınlık temsilcileriyle de görüştü.
İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz Gümülcine’yi ziyaret etti. Ziyaretlerine 11 Eylül Salı günü Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’yla başlayan İpsala Kaymakamı Gürbüz, azınlık temsilcileriyle de görüştü.

Gürbüz ilk olarak Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Osman İlhan Şener’i makamında ziyaret etti. Gürbüz Başkonsolos Şener’le yaptığı görüşmeden sonra Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’i ziyaret etti. Müftü İbrahim Şerif tarafından karşılanan Mehmet Ali Gürbüz’e müftülüğün çalışmaları hakkında bilgi verildi.

İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz daha sonra Gümülcine Türk Gençler Birliği’ne (GTGB) geçti. Mehmet Ali Gürbüz, burada GTGB Başkanı Koray Hasan, DEB Partisi Genel Başkan Yardımcıları Ozan Ahmetoğlu, Hasan Hasan, DEB Partisi Özel Kalem Müdürü ve Genel Başakn Danışmanı Aydın Ahmet, Gümülcine Belediyesi Eşitliğe İlk Adım Listesi Başkanı Sibel Mustafaoğlu ve Batı Trakya Azınlığı Yüksek Tahsilliler Derneği Asbaşkanı Osman İsmail’le biraraya geldi. Görüşmede Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif’de hazır bulundu. Azınlık temsilcileriyle sohbet etme fırsatı bulan İpsala Kaymakamı Gürbüz, bölgeyi ziyaret etmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Ziyaret sonrası basına kısa bir değerlendirmede bulunan İpsala Kaymakamı Mehmet Ali Gürbüz “Batı Trakyalı soydaşlarımız ile ilişkilerimizi her türlü sürdürmek niyetindeyiz. Onlar bizleri ziyaret ediyorlar bizde kendilerini iadeyi ziyarette bulunuyoruz. Karşılıklı duygu bağımız var, aramızda sınırlar olsada gönlümüzde sınır yok. Bugün öncelikle Gümülcine Başkonsolosluğu’nu ziyaret ettim. Başkonsolos sayın İlhan Şener’e yeni görevi için hayırlı olsun dileklerinde bulundum. Daha sonra Gümülcine Müftümüz sayın İbrahim Şerifi ziyaret ettim. Kendisiyle soydaşlarımızın sorunlarını konuştuk. Akabindede Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde başkan Koray Hasan, Dostluk Eşitlik Barış Partisi yetkilileri ve diğer arkadaşlarla görüştük. Çok güzel bir ziyaet gerçeştirdiğimize inanıyorum.” ifadelerine yer verdi.
Ekleyen: Ozan Ahmetoglu
Kaynak: http://www.gundemgazetesi.com
Bu Haber 2 Defa Okundu. Şu an Bu Haberi ;
  .: PAYLAŞ
Haberi Yazdır Arkadaşına Gönder Facebook'ta Paylaş 
 
  .: DİĞER HABERLER
 
   Sonraki 20 Haber >>>  
 
 
 
 
  KÜNYE | BİZE ULAŞIN | ABONELİK | HABER ARAMA | ARŞİV