Soydaşlar Mehrikoz’da bir araya geldi
15-06-2017
Rodop İli Kozlukebir Belediyesine bağlı Mehrikoz köyü 14 Haziran Çarşamba günü iftar programı düzenledi.
Fotoğraflar

Mehrikoz köyü sakinlerinin düzenlediği iftara çok sayıda davetli ile bölge halkı katıldı. İftar sonrası Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Müftüsü İbrahim Şerif ile Türkiye'nin Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı birer konuşma yaptı. Yapılan konuşmada birlik ve beraberliğin önemine değinildi ve böyle bir geleneği devam ettiren Mehrikoz halkını kutladılar.

İftar programı Türkiye Cumhuriyeti Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından gönderilen vaizin konuşma yapılmasıyla sona erdi.

Mehrikoz halkının düzenlediği iftar programına; Türkiye Cumhuriyeti Gümülcine Başkonsolosu Ali Rıza Akıncı, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine S. Müftüsü İbrahim Şerif, Kozlukebir Belediye Başkanı Rıdvan Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Mustafa Ali Çavuş, BAKEŞ Başkanı Ahmet Hacıosman, Eyalet meclis üyeleri Ahmet İbram ve İsmail Hüse, S.Ö.P.A. Mezunu Öğretmenler Derneği Başkanı Salih Ahmet, Gümülcine Türk Gençler Birliği Başkanı Necat Ahmet, Kozlukebir belediyesi meclis üyelerinin yanı sıra yaklaşık olarak 2 bin kişi katıldı.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1018
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]