Tarihi Alantepe Etkinlikleri başlıyor
14-09-2017
Tarihi Alantepe Yağlı Güreşleri ve Kültürel Etkinlikleri, 15 -17 tarihleri arasında gerçekleşecek.
Fotoğraflar

Kozlukebir Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenen Alantepe etkinliklerinin bu yılki ağası Kozdere köyünden Sabri Dallı oldu.

Etkinlikler, 15 Eylül Cuma günü saat 15:00’te Alantepe ağası Sabri Dallı’nın köyü Kozdere’den başlayacak. Davul ve zurnalar eşliğinde evinden alınacak olan Alantepe ağası daha sonra köyleri ziyaret ederek bölge halkını Alantepe etkinliklerine davet edecek.

16 Eylül Cumartesi günü yağlı güreş karşılaşmaları yapılacak, yerel saz ve ses sanatçıları katılımcılara konser verecek.

17 Eylül Pazar günü yağlı güreş karşılaşmaları tamamlanacak. Etkinlikler, Türkiye’den gelecek olan sanatçı Ayşe Dinçer’in vereceği konserle son bulacak.

KOZLUKEBİR BELEDİYESİ’NDEN BİR İLK
Kozlukebir Belediyesi bu yıl bir ilki gerçekleştirecek. Alantepe etkinliklerine katılmak isteyen vatandaşlar için Rodop ilinin farklı bölgelerinden otobüs seferleri düzenlenecek.
Gümülcine’den Harmanlık Mahallesi ve Bağlar Mahallesi’nden (Alankuyu Mescidi önü), Karacaoğlan, Domruköy, Sirkeli ve Kozlukebir köylerinden ücresiz otobüs seferleri yapılacak.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1018
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]