Semadirek adasında doğal afet!.. - Gündem Gazetesi

Semadirek adasında doğal afet!..
26-09-2017
Şiddetli yağış Semadirek adasında doğal afet yaşanmasına yol açtı. 25 Eylül Pazartesi akşamı başlayan ve gece boyunca da devam eden şiddetli yağmur, Meriç iline bağlı Semadirek adasında felakete neden oldu.
Fotoğraflar

Şiddetli yağmur ve sel nedeniyle köprüler çöktü, yollar zarar gördü, bazı yerlerde toprak kaymaları yaşandı, çok sayıda ev ve işyerine su baskını oldu. adada oluşan maddi zararın büyük olduğu ifade edildi.

Şiddetli yağmur ve su baskını nedeniyle Semadirek belediye binasının bir bölümü çöktü. Sağlık Ocağı’nda da ciddi zarar meydana geldiği bildirildi. Adanın en büyük yerleşim merkezi Hora’da zararın ciddi boyutlarda olduğu kaydedildi. Belediye başkanı Thanasis Viças’ın kararıyla adadaki okullar 26 Eylül Salı günü kapalı kaldı. Şiddetli yağış nedeniyle bazı bölgelerde yağmur suları yapıların ikinci katına kadar çıktı. Doğal afet nedeniyle ada genelindeki karayolu ağında da ciddi sorunlar yaşandı. Bu arada Sivil Savunma Kurumu Genel Sekreteri Yannis Kapakis’in adayı ziyaret ederek, yaşanan felaketi yerine göreceği belirtildi.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1026
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]