Gümülcine’de Galatasaray Futbol Okulu açıldı
08-02-2018
Türkiye ve dünyada birçok ülkede faaliyet gösteren Galatasaray Futbol Okulu Gümücine’de de açıldı. Geleceğin yıldız sporcuların yetişeceği okula kayıtlar başladı.

Galatasaray Futbol Okulu’nun amacı, sporun evrensel boyutlarındaki sevgi, kardeşlik ve Fair Play ilkelerine bağlı, saygılı ve kültürlü genç bireylerin yetiştirilmesi için gerekli eğitimin verildiği ve gelecek yıllarda Galatasaray Futbol Akademisi’nde forma giyecek futbolcular yetiştirmek olduğu belirtildi. Bunun yanısıra; rakibine, hakeme, futbol seyircisine saygılı; Fair Play ilkelerine uyan sporcuların yetiştirileceği Yunanistan Gümücine Galatasaray Futbol Okulu’na 5- 16 yaş grubu herkesin kayıt yaptırabileceği belirtildi.

Yunanistan Gümülcine Galatasaray Futbol Okulu sorumlusu Cengiz Bodur, yaptığı değerlendirmede şunları kaydetti: “Yaklaşık altı ay önce gerçekleşen bir projeydi bu. Daha önce Galatasaray derneğini burada hayata geçirmiştik. Ve bizden sonra Fenerbahçeliler derneği ve Beşiktaşlılar derneği de açıldı. Fakat bunların hepsi ekonomik sebeplerden dolayı kapandı. Ben Galatasaray kulübüyle iletişimi hiç kesmedim hep temaslarım oldu. Yıllar sonra kulüp tarafından bana böyle bir teklif geldi. Batı Trakya’ya Galatasaray spor okulu kurulsa ve oradan genç futbol yıldızları çıksa dediler ve bu teklif bana çok cazip geldi. Biz de Strimonas sokağında bulunan CAMPİONATO tesisleri (halı saha) ile beş yıllığına bir sözleşme imzaladık. Ben sadece bu okulun işletmecisiyim. Tüm program kulüp tarafından gelecek. Bu attığımız adımı, bölge gençleri için büyük bir fırsat olarak görüyorum, çocuklarımız spor ile meşkul olurken kimbilir belki de geleceğin yıldızları buradan çıkar. Bizim amacımız gençlerimizi spora çekebilmek ve Batı Trakya’dan futbolcu veya futbolcular yetiştirmektir.

KAYITLARIMIZ BAŞLAMIŞTIR
Futbol Okuluna kayıtların başladığını belirten Bodur 5 – 16 yaş arası çocukların kayıt yaptırabileceğini söyledi.
Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1051
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]