İlk özel TV kanalı MEGA kapatılıyor
14-03-2018
Yunanistan’daki ilk özel televizyon kanalı olan MEGA kapatılıyor. Radyo Televizyon Üst Kurulu, 13 Mart Salı günü yaptığı toplantıda 6’ya karşı 3 oyla Mega Channel adlı televizyon kanalının kapatılamasını kararlaştırdı.

Yunanistan’daki ilk özel televizyon kanalı olan MEGA kapatılıyor. Radyo Televizyon Üst Kurulu, 13 Mart Salı günü yaptığı toplantıda 6’ya karşı 3 oyla Mega Channel adlı televizyon kanalının kapatılamasını kararlaştırdı. İlgili yasaya göre; ulusal düzeyde yayın yapan ve frekans tahsisi için yapılan ihaleye katılmayan televizyon kanallarının, ihalenin ilan edilişinden itibaren üç aylık süre içinde kapatılması gerekiyor. Bu arada Mega’nın tematik kanal olarak başvuruda bulunduğu ancak sözkonusu başvurunun Radyo Televizyon Üst Kurulu tarafından kabul edilmediği bildirildi.

Ülkedeki ilk özel televizyon olan Mega Channel’deki çalışanlar kararı Radyo Televizyon Üst Kurulu bürolarının önünde öğrendi. Yaklaşık iki yıldır maaşlarını alamayan çalışanlar karara yoğun tepki gösterdi. Önümüzdeki günlerde gerekli işlemler yapıldıktan sonra Mega’nın televizyon ekranlarındaki sinyalinin kaybolacağı ifade edildi.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1055
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]