BTTADK Milletvekili Mustafa Mustafa’ya yapılan saldırıyı kınadı
14-03-2018
Batı Trakya Türk Azınlığı milletvekili Mustafa Mustafa'ya mecliste yapılan sözlü saldırıyı kınadı

Geçtiğimiz günlerde Meclis Dış İlişkiler ve Savunma Komitesi toplantısında, ırkçı Altın Şafak Partisi milletvekili İlias Kassidiaris, SİRİZA Rodop milletvekili Mustafa Mustafa’ya yönelik ırkçı ifadeler kullanarak toplantıdan atılmasını istemişti. Danışma Kurulu milletvekili Mustafa'ya yapılan saldırıyı kınadı.

Konuyla ilgili olarak Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu’nun yayımladığı açıklama şöyle:

“10 Mart 2018 Cumartesi günü toplanan Danışma Kurulu üyeleri oy birliği ile aşağıdaki kınama kararını almışlardır:

Uzun yıllar boyunca, demokrasinin beşiği sayılan Yunanistan’da ve özellikle de bu demokrat kişileri temsil eden Yunan meclisinde, Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığın’ın temsilcileri milletvekillerine yapılmış olan sözlü saldırılar olmuştur.

Bu saldırılar Yunanistan’ın demokrasi tezini tüm dünyada rencide etmekte ve halkı demokrasi konusunda şüphelere itmektedir. Batı Trakya Müslüman Türk Azınlığı olanlardan rahatsız olduğunu her defasında haykırmış ve neticede modern ve demokratik bir devletin hak ve hukuk yolunda söylediklerinin dışında hareket ettiğini, azınlık hakkında verilen kararlar ve çıkarılan kanunların demokrasiyi ön saflarda tutmaya çalışan bir ülkeye yakışmadığını defalarca zikretmiştir.

Bu sebeple geçmişte olduğu gibi son olarak Meclisteki Komisyonda ve Altın Şafak Genel Kurulunda , parti başkanı ve milletvekili tarafından azınlık milletvekiline yapılan sözlü saldırıların, özgürlük, demokrasi ve insan hakları ile bağdaşmadığını beyan eder, bu saldırıları geçmişte olduğu gibi şiddetle kınadığımızı belirtmek isteriz.”


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1041
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]