TOÇEK perde açmaya hazır
05-04-2018
Tohum ve Çekirdek Tiyatro Topluluğu (TOÇEK), “Bana Bir Şeyhler Oluyor” adlı tiyatro oyununu sahneye koymaya hazırlanıyor.
Fotoğraflar

TOÇEK Tiyatrosu yönetmeni Şükran Raif, yeni oyunla ilgili olarak basın toplantısı düzenledi. 1999 yılında kurulan topluluğun 2019 yılında 20. yılını kutlayacağını söyleyen Şükran Raif, bu dönemde kültür sanat alanında önemli hizmetler yapıldığını ifade etti.

Sahneye konacak “Bana Bir Şeyhler Oluyor” oyunu hakkında bilgi veren Şükran Raif, yerel basına verdiği destek nedeniyle teşekkür etti. Tiyatronun halk için, toplumlar için yapılan bir sanat dalı olduğunu kaydeden Raif, “Bunun halk kitlelerine ulaşmasında basının çok önemli bir görevi ve rolü var.” dedi.

Bu yıl Yılmaz Erdoğan’ın “Bana Bir Şeyhler Oluyor” adlı oyununu sahneleyeceklerini anlatan yönetmen Şükran Raif, 11 oyuncunun rol alacağını söyledi. Raif şöyle dedi: “Aslında biz sayın Yılmaz Erdoğan’ı da burada ağırlamak istiyorduk. Kendisine buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. Güzel bir ekiple çalıştık. Bu yıl ekibimize ilk kez katılan dört oyuncumuz var. Tijen Hasan, Samet Ali, Seval Hüseyin ve Yaşar Hasan’ı bu yıl sahnede izleyeceğiz. Bu yılki oyun aslında ülkemizin içinde bulunduğu ekonomik krizle doğrudan alakalı. Ekonomik kriz döneminde ailesi için mucizeleri borsada arayan bir adamın hikayesi. Varını yoğunu borsaya yatıran ve orada her şeyini kaybeden bir insanın yaşadığı hikaye. Oyunun kahramanı Hilmi Duran’a benzer birçok adam yaşar yaşadığımız mahallelerde. Halim selim, süklüm püklüm, girdiği hiçbir işte dikiş tutturamamış, bütün umudunu piyangoya, talih oyunlarına, at yarışlarına, bir yerlerden çıkıp gelecek bir mucizeye ve en önemlisi serbest piyasada olup bitenlere bağlamış adamlar. Trajikomik bir hikaye aslında.”

Tiyatro severleri oyunu izlemek için beklediklerini dile getiren Şükran Raif, 20 Nisan’da perde açacaklarını söyledi. Oyun 20 Nisan’ın yanı sıra 21 ve 22 Nisan tarihlerinde de Gümülcine’deki REX salonunda saat 20:30’da seyirciyle buluşacak.

Oyunda rol alacak oyuncular şöyle: Sebahattin Gasil, Öznur Mehmet, Rıdvan Durhan, Erdem Ahmet, Tijen Hasan, Yaşar Hasan, Turgut Molla, Gamze Berber, Samet Halil, Seval Hüseyin ve Vildan Yusuf. Ses ve ışıkta ise Barış Sali görev alıyor.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1055
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]