Batı Trakyalıları buluşturan gece
07-04-2018
Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubesi’nin 50. kuruluş yılı ve İstanbul Batı Trakya Türkleri Spor Kulübü’nün 2017-2018 şampiyonluğu nedeniyle düzenlenen gecede Batı Trakyalılar biraraya geldi.
Fotoğraflar

Çağteks – La Parc De Mariage Salonu’nda gerçekleşen yemekli gecede açılış konuşmalarını Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Hakan Güler yaptı.

Zeytinburnu Şube Başkanı Fatih Hacıbedel yaptığı konuşmada; “öncelikle bizlere bu güzel emaneti bırakan kurucularımız başta olmak üzere bugüne kadar görev yapan tüm şube, yönetici ve başkanlarıma teşekkür etmek istiyorum. Bugün bizler onların emanetinde görev başındayız ve Batı Trakya Türk Azınlığı’nın haklı mücadelesine katkı sunmaya çalışıyoruz. Maalesef Batı Trakya’daki sıkıntılar sona ermiyor. Bizim haklarımız çiğnenmeye devam ediliyor. Bizler bu haklı mücadelemizi sürdürmeye devam edeceğiz. Görevde olduğumuz süre içerisinde başta Genel Başkanımız olmak üzere tüm yöneticilerime ve sizlere verdiğiniz destekten dolayı da teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra kürsüye gelen İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü Başkanı Hakan Güler, “Bizler Zeytinburnu Şubemiz üyeleri tarafından kurulan İstanbul Batı Trakya Spor Kulübümüzü yönetmek üzere göreve geldiğimizden beri sizlerden büyük destek gördük. Sizlere teşekkür etmek istiyorum. Dernek yöneticisi arkadaşlarımızla birlikte bu geceyi planlarken hem Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği Zeytinburnu Şubemizin kuruluşunun 50. yılı, hem de bu yıl spor alanında Batı Trakya adını gururla taşıyarak bize şampiyonluğu yaşatan takımımızın şampiyonluk gecesi olarak düşündük. Bizler Batı Trakya mücadelesine sportif alanda sesimizi duyurarak katkı sağlamaya çalışıyoruz. Bugüne kadar kurucularımız başta olmak üzere görev alan tüm yöneticilerimizi ve başkanlarımızı bir kez daha kutluyor, kendilerine teşekkür ediyoruz. Emanetiniz sağlam ellerde. Ben şimdi bu yıl gururumuz olan futbol takımımızı sahneye davet etmek istiyorum. Sizlerin alkışları da onlar için en güzel hediye olacaktır” dedi.

Şampiyon takımın sahneye davet edilmesi ve günün anısına şampiyonluk kupasıyla poz verilmesinin ardından bugüne kadar emeği geçen başkan, yönetici ve üyelere plaketler verildi.

Geceye katılan protokol konukları kısaca selamlama konuşmaları yaptı.

Geceye katılamayan Batı Trakya kökenli Türkiye Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ile eski Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr.Mehmet Müezzinoğlu’nun mesajları okundu.

Geceye katılan Genel Başkan Av. Necmettin Hüseyin, Zeytinburnu Şubesi ve İstanbul Batı Trakya Spor Kulübü’nün kuruluşunda emeği geçen ve görev alan yönetici ve başkanlara teşekkür etti. “Ebediyete intikal edenleri minnetle anarken saygıyla verdikleri hizmetler için önlerinde eğiliyoruz” diyen Necmettin Hüseyin, Zeytinburdu Şubesi’nin 50. yılını ve Spor Kulübü’nün şampiyonluğunu bir kez daha kutladı.

Gece, Zeytinburnu Şubesi Gençlik Kolları üyelerinin oluşturduğu grubun konseriyle devam etti. Ardından şube üyelerinin çocuklarının oluşturduğu folklor ekibi sahneye çıktı. Gece diğer sanatçıların sahne almasıyla sona erdi.


Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: OA
Sayı: 1055
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]