İTB’den yumurcaklar için kulüp
12-07-2018
İskeçe Türk Birliği (İTB), çocuklara yönelik faaliyet ve aktiviteler gerçekleştirecek.

Bu amaçla İTB Yumurcaklar Kulübü oluşturuluyor. Yumurcaklar Kulübü, İTB’nin Kadınlar Kolu ve Gençlik Kolu örneğinde olduğu gibi derneğin bir kolu olarak faaliyet gösterecek.

İTB Yumurcaklar Kulübü, belli aralıklarla ilkokul çağındaki çocuklara yönelik çeşitli faaliyet ve aktiviteler gerçekleştirecek. Cocuklar için resim, müzik, el becerileri, satranç, zekaoyunları, skeç – tiyatro, masal ve hikaye okuma, film gösterimleri gibi faaliyet ve aktivitelerin yanısıra zaman zaman annelere yönelik olarak eğitim ve sağlık alanında bilgilendirici toplantılarıda gerçekleştirilecek. Çocuklara yönelik faaliyet ve aktiviteler gerekli görüldüğü hallerde velilerin gözetiminde yapılacak.

İTB Yumurcaklar Kulübüne ilkokul çağındaki çocuklar, anne veya babalarıyla birlikte üye olabilecek ve söz konusu faaliyetlere katılabilecek. İTB yönetiminin kararıyla kulübün koordinatörlüğünü birlik yöneticilerinden Zeynur Bargan üstlenirken, Kadınlar Kolu ve Gençlik Kolu da yeni oluşturulcak Yumurcaklar Kulübü’ne gerek duyulduğunda yardım edecek.

İTB Yumurcaklar Kulübü’ne üye olmak isteyen çocuklar anne veya babalarıyla birliğe başvurarak üye olabilirler.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]