Batı Trakya’da “15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü” etkinlikleri
12-07-2018
“15 Temmuz Milli Birlik ve Demokrasi Günü” nedeniyle Batı Trakya’da da etkinlikler düzenlenecek.

Türkiye’de 15 Temmuz 2016’da yaşanan FETÖ darbe girişiminin yıldönümünde ilk anma etkinliği Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosluğu’nda yapılacak. Başkonsolosluktaki etkinlik 15 Temmuz Pazar günü saat 11:00’de gerçekleştirilecek. Konuyla ilgili olarak Gümülcine Başkonsolosluğu’ndan yapılan açıklamada tüm vatandaş ve soydaşların davetli olduğu ifade edildi.

GTGB’de gerçekleştirilecek 15 Temmuz konulu sinevizyon gösterisi 15 Temmuz Pazar günü saat 11:30’da başlayacak.

15 Temmuz 2016 tarihindeki darbe girişimi sırasında şehit düşenler arasında yer alan Batı Trakyalı gazeteci Mustafa Cambaz ve tüm 15 Temmuz şehitleri için Mustafa Cambaz’ın köyü Menetler’de mevlit okutulacak.

15 Temmuz Pazar günü akşam namazı sonrası Menetler köyü camiindeki Mevlid-i Şerif, Gümülcine Müftülüğü tarafından düzenlenecek.

Öte yandan 15 Temmuz nedeniyle İskeçe’de de iki etkinik düzenleniyor. İskeçe Türk Birliği tarafından gerçekleştirilecek “15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini Anıyoruz” konulu fotoğraf sergisi Pazar akşamı saat 20:00’de açılacak. Serginin üç gün boyunca ziyarete açık kalacağı belirtildi.

İskeçe Müftülüğü de akşam namazı sonrasında İskeçe Aşağımahalle Çınar Camii’nde şehitler için mevlid-i şerif gerçekleştirilecek.

Anma etkinliklerine tüm soydaşların davetli olduğu ifade edildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]