İTB Kadınlar Kolu Ketenlik köyünde çocuk ve kadınlarla buluştu
20-12-2018
İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu 15 Aralık Cumartesi günü Ketenlik köyünde çocuklara yönelik bir etkinlik düzenledi.
Fotoğraflar

Etkinlikte Diş Hekimi Melek Gerbe, çocuklara ve annelere ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler verdi.

Ketenlik Köyü Halk Kütüphanesi’nde gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu Başkanı Sevil Şerifoğlu yaptı. Şerifoğlu, İskeçe’de birçok etkinlik düzenlediklerini dile getirerek bu etkinliklere katılamayan çocuklar ve kadınlar için de zaman zaman köylerde bu gibi faaliyetler yaptıklarını dile getirerek etkinliğe katılan çocuklara ve velilere teşekkür etti.

İTB Kadınlar Kolu, kütüphaneye de çocuk kitapları bağışında bulundu. Etkinlikte, diş hekimi Melek Gerbe “dişlerin görevi ve önemi”, “dişlere neler zarar verir” , “ağız ve diş sağlığı için neler yapılmalıdır” konuları hakkında bilgi vererek doğru ağız bakımı ve fırçalama tekniğini anlattı. Melek Gerbe son olarak çocukların diş sağlığı kontrolünü yaptı.

Etkinlik sonunda tüm çocuklara İskeçe Türk Birliği Kadınlar Kolu tarafından diş fırçalama için ideal vakit 2 dakikalık kum saati hediye edildi.

Etkinliğin ardından İTB Kadınlar Kolu, Ketenlik Gençlik Derneği’ni de ziyaret ederek köy kadınları ile bir araya gelerek sohbet etti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]