Celal Bayar Azınlık Lisesi öğrencilerden örnek davranış
24-12-2018
Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi öğrencileri yeni yıl tatili öncesi Gümülcine’de bulunan Çocuk ve Aile Destek Merkezi’ni ziyaret ederek yardımda bulundular.
Fotoğraflar

Öğrenciler, ziyarette Yunanistan Çocuk Köyleri (SOS) projesi kapsamında koruma altında bulunan yardıma muhtaç çocuklara verilmek üzere tüm okul öğrencilerinin topladığı paralarla alınan yiyecekleri ve oyuncakları Gümülcine Çocuk ve Aile Destek Merkezi Başkanı Felina Kazaku’ya teslim ettiler.

Çocuk ve Aile Destek Merkezi Başkanı Felina Kazaku, öğrencilere anlamlı ziyaret ve nazik davranıştan dolayı teşekkür ederek duygularını paylaştı.

Kazaku, öğrencilere Yunanistan Çocuk Köyleri (SOS) projesi kapsamında yapılan çalışmalar ve karşılaşılan problemler hakkında bilgiler verdi.

Öğrenciler, daha sonra görevli bayan Likozi’nin eşliğinde merkezi gezerek yapılan faaliyetleri yakından gördüler.

Ziyaret hakkında okul öğrencileri adına konuşma yapan A1 sınıfı öğrencisi Buse Doğancalı, “Hepimiz aynıyız. Var olan bazı farklılıklar bizleri özel ve değerli kılmaktadır. Aramızdaki en büyük farklılık bu çocukların hayatta karşılaştıkları talihsizliklerdir. Bu durumda onları ellerinden tutmalıyız ki böylece onlara hepimizin aynı kümenin parçası olduğumuzu gösterelim” dedi.

Ziyarette, öğrencilere okulun öğretmenlerinden Sibel Ali, Eleni Hatzi ve Katerina Georganta eşlik etti.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: HH
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]