Petroviç, Eyalet Başkanı Metios’un listesinden aday oluyor
13-03-2019
Daha önce Doğu Makedonya – Trakya Eyalet Başkan Adaylığını açıklayan Dimitris Petroviç, eyalet başkanı Hristos Metios ile anlaştı.

Dedeağaçlı Dimitris Petroviç’in, Doğu Makedonya Trakya Eyalet Başkanı Hristos Metios’un listesinden aday olacağı bildirildi.

Hristos Metios ile Dimitris Petroviç’in biraraya gelerek önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak yerel seçimleri ve adaylık konusunu görüştüğü bildirildi. Metios ile Petroviç’in birlikte seçime katılma kararı aldıkları ifade edildi. Buna göre daha önce eyalet başkan adayı olacağını açıklayan Dedeağaçlı Dimitris Petroviç’in Mayıs ayında yapılacak yerel seçimlerde Metios’un listesinden aday olacağı kaydedildi. Aynı zamanda Meriç ilinden sorumlu eyalet başkan yardımcısı olan Dimitris Petroviç ile Hristos Metios görüşmeden sonra ortak bir basın açıklaması yayınladı. Açıklamada; Hristos Metios ile Dimitris Petroviç’in güçbirliği yaparak seçimlere birlikte katılma kararı aldıkları vurgulandı. Açıklamada, “Gücümüzü birleştiriyoruz, daha insancıl ve daha dinamik bir eyalet için mücadeleye hazırlanıyoruz” denildi.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]