Celal Bayar Lisesi’ndeki kan bağışına yoğun ilgi
17-04-2019
Gümülcine’deki Celal Bayar Azınlık Lisesi son sınıf öğrencileri, 17 Nisan Çarşamba günü kan bağışı kampanyası düzenledi.
Fotoğraflar

Bu yıl dokuzuncusu düzenlenen kampanyaya öğrencilerin yanı sıra öğretmenler ve encümen heyeti de destek verdi.

Kan bağışı kampanyası, filoloji öğretmeni Kroku Theopula ile fizik öğretmeni Murat Kara Hüseyin’in organizatörlüğünde gerçekleşti.

Gümülcine Celal Bayar Azınlık Ortaokulu ve Lisesi Müdürü Tunalp Mehmet kampanyayla ilgili olarak GÜNDEM’e yaptığı açıklamada, özverili çalışmalarından dolayı öğrencileri tebrik etti. Lise son sınıf öğrencilerinin düzenlediği kan bağışı kampanyasının artık geleneksel hale geldiğini söyleyen okul müdürü Mehmet, kan vermenin insan sağlığı için çok önemli olduğunun altını çizdi. Tunalp Mehmet, “Celal Bayar Lisesi öğrencileri bu yıl dokuzuncu kez bu kampanyayı düzenliyorlar. Kan her zaman lazım olan bir ihtiyaçtır. Kampanya ile kan bağışının önemi hakkında toplumumuzun bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Kan bağışının önemini aktarmak adına düzenlenen kampanyada emeği geçen yetkililere ve bağışta bulunan öğretmenlerimize, öğrencilerimize teşekkür ederiz.” diye konuştu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1074
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]