BİHLİMDER “Yapay Zeka” konferansı düzenledi
23-04-2019
Batı Trakya İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları Derneği (BİHLİMDER), 20 Nisan Cumartesi akşamı Gümülcine’deki dernek lokalinde “Yapay Zeka” konulu bir konferans düzenledi.
Fotoğraflar

“Bihlimder Buluşmaları” kapsamında düzenlenen konferansta açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Mehmet Emin Ahmet etkinliğe katılanlara teşekkür etti.

Konferansta konuşmacı olan Doç. Dr. Ahmet Dağ, dünyanın en tehlikeli fikrinin transhümanizmin olduğuna dikkat çekti. Dağ, “Sosyo-politik bir tutum ve ideolojik çerçevede ilerleyen transhümanizmle ilgilenen ve Yapay Zeka (YZ) üzerinde çalışan kişilere, şirketlere ve devletlere bakıldığında transhümanizm güç odakları ve siyasi iktidarların güdümündedir. Transhümanizmin en güçlü vasıtalarından biri makineleri akıllı yapmaya çalışan yapay zekadır.” görüşlerine yer verdi.

Doç. Dr. Ahmet Dağ konuşmasının son bölümünde, “Transhümanizm insan zekasını geride bırakacak ve onun üzerinde tahakküm kuracak gibi görünüyor. Uzmanlar tarafından endüstri, tıp, askeri ve eğlence alanlarında da kullanılan robotların, ağır işleri yapan, hastalıkları teşhis ve tedavi eden, bununla yetinmeyip insanların cinsel ihtiyaçlarına dahi cevap verecek bir niteliğe bürüneceği iddia edilmektedir.”diye konuştu.

Kaynak: Gündem
Ekleyen: OA
Sayı: 1075
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]