İki kurumdan ortak iftar
18-05-2019
Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) ile Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü’nün düzenlediği iftara yaklaşık 2000 kişi katıldı.
Fotoğraflar

17 Mayıs Cuma günü GTGB bahçesinde düzenlenen iftar programı Batı Trakya Camileri Din Görevlileri Derneği’ne bağlı İlahi Grubunun okuduğu ilahiler ile başladı. Ardından akşam ezanının okunmasıyla birlikte iftar açıldı. Daha sonra protokol konuşmalarına geçilerek ilk sözü GTGB Başkanı Necat Ahmet aldı. Ahmet yaptığı konuşmada, programa katılan tüm katılımcılara teşekkür ederek, GTGB’nin azınlığın dil ve kültürel kimliğini koruduğunu, Gümülcine seçilmiş müftülüğünün de dini kimliğini koruduğunu söyledi ve son günlerde Batı Trakya’da seçim heyecanı yaşandığını hatırlatarak, herkesin sandık başına gitmesi gerektiğini vurguladı.

Daha sonra BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er söz alarak, burada bulunmaktan büyük memnuniyet duyduğunu ifade etti. Bursa’da kurulan derneğin faaliyetlerinden bahseden başkan Er, tüm katılımcılara hayırlı ramazan dileklerinde bulundu.

Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif konuşmasına tüm katılımcıları selamlayarak başladı. Müftü Şerif, bu organizasyonun gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Tüm İslam aleminin ramazanını tebrik eden Şerif, 20 Mayıs günü ilkokullara kayıtların sona erdiğini hatırlatarak velilerinin çocuklarını azınlık okullarına kayıt ettirmeleri çağrısında bulundu.


Gümülcine Türk Gençler Birliği (GTGB) ile Gümülcine Seçilmiş Müftülüğü tarafından düzenlenen ve Türkiye’den Batı Trakya Türkleri Yönetici ve Sanayi İşadamları Derneği’nin de (BATISİAD) destek verdiği iftar yemeğine BATISİAD Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Er ve yönetim kurulu üyelerinin yanı sıra, Türkiye’nin Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu, Batı Trakya Türk Azınlığı Danışma Kurulu Başkanı ve Gümülcine Seçilmiş Müftüsü İbrahim Şerif, Rodop Milletvekilleri Mustafa Mustafa ve İlhan Ahmet, DEB Partisi Genel Başkanı Çiğdem Asafoğlu ve DEB Partisi Avrupa Parlamentosu milletvekili adayları, Doğu Makedonya Trakya Eyaleti Başkan Yardımcısı Tarkan Multaza, Eyalet Meclis Üyeleri GTGB Başkanı Necat Ahmet, Yassıköy Belediye Başkanı İsmet Kadı, Kozlukebir Belediye Başkan adayı Erdem Hüseyin, DMT Eyalet Meclis üyesi adayları, Danışma Kurulu üyeleri ve civar köylerden soydaşlar katıldı.

Kaynak: GÜNDEM
Ekleyen: HH
Sayı: 1058
Haber Arama  

© 2015 Site Sahibi Gündem Gazetesidir.
[email protected]